Za usmrcení dvou dívek hrozí řidiči pět let vězení

Pět let vězení hrozí jedenadvacetiletému řidiči, který v sobotu nad ránem najel na chodník před diskotékou v Píšti na Opavsku a usmrtil dvě mladé dívky. Řidič, který je už ve vazbě, byl obviněn z ublížení na zdraví s následkem smrti a neposkytnutí první pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Policie dopadla mladíka opilého. Zatím se ale neví, jestli opilý řídil nebo se opil až po nehodě. Potvrdil to mluvčí opavské policie René Černohorský. "Zda-li byl muž opilý, nelze v současné době konstatovat. V určitých časových intervalech byly prováděny odběry krve. Vše je na expertize, zda pil před jízdou, po jízdě nebo jestli požil alkoholické nápoje ráno nebo dopoledne, než byl zadržen," upřesnil mluvčí.

Lékaři ostravské Fakultní nemocnice operovali patnáctiletou dívku, kterou mladík v Píšti zranil, když v plné rychlosti najel do skupinky lidí před diskotékou. Přestože je zdravotní stav patnáctileté školačky nadále vážný, prognóza je mírně optimistická.

"Lékaři jí operovali zraněné končetiny. Pacientka je v této chvíli stále ještě v bezvědomí. Je držena na dýchačích, to znamená podpora dýchání. Věříme však, že situace bude dobrá," dodal mluvčí fakultní nemocnice Štěpán Neuwirt.

Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme