Za útěk dvojice vrahů další tresty

Za útěk vrahů Rostislava Roztočila a Romana Čabrady budou potrestáni i vedoucí funkcionáři plzeňské věznice, kteří odpovídali za kontroly a umístění vězňů na pracovištích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Čabrada (uprostřed na archivním snímku) | Zdroj: ČTK

Podle šéfa Vězeňské služby Luďka Kuly bude kázeňsky, případně personálně potrestáno minimálně dalších šest zaměstnanců. Kula už v úterý, tedy v den útěku obou trestanců, odvolal ředitele plzeňské věznice Bory Jaroslava Zemana.

Sám Kula má podporu ministra spravedlnosti Pavla Němce, který nařídil odboru generální inspekce, aby prověřil všechny věznice, ve kterých jsou umístěni odsouzenci ve zvýšené ostraze. Jedná se především o Plzeň, Valdice, Mírov a Rýnovice.

Policie zjistila, že Roman Čabrada uprchl z plzeňské věznice je ozbrojen sekáčkem na maso. Nevylučuje ani, že si opatřil na útěku střelnou zbraň. Policie ještě jednou varuje lidi, aby byli maximálně opatrní. Podle policejního mluvčího Petra Kováře by se lidé neměli stýkat s neznámými osobami a neměli by podceňovat rizika spojená s autostopem.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme