Za útěk Krejčíře je trestně stíhán jeden z policistů

Na stole státního zástupce leží od pátku návrh Inspekce ministra vnitra na trestní stíhání jednoho z policistů v souvislosti s nedávným útěkem podnikatele Radovana Krejčíře. Potvrdila to mluvčí Ministerstva vnitra Radka Kovářová, zatím bez dalších podrobností o osobě stíhaného policisty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti

Ministerstvo spravedlnosti | Foto: Marián Vojtek

Upřesnila pouze, že policista je podezřelý ze spáchání trestného činu maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti. Další kroky jsou nyní na státním zástupci. "Ke jménu policisty se v současné době nebudeme vyjadřovat, a to z toho důvodu, že státní zástupce ještě nerozhodl, jak s tímto návrhem naloží, a bylo by to předčasné," řekla Kovářová.

Podle informací ČTK je jím zřejmě velitel neúspěšného zásahu v Krejčířově vile Jan Špitálský, což před časem naznačil také ministr vnitra František Bublan. Poznamenal tehdy, že trestní odpovědnost nemusí nutně souviset přímo s korupcí, ale i s tím, jak Špitálský plnil své povinnosti.

Lenka Rákosová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme