Za útěk Krejčíře je trestně stíhán jeden z policistů

Na stole státního zástupce leží od pátku návrh Inspekce ministra vnitra na trestní stíhání jednoho z policistů v souvislosti s nedávným útěkem podnikatele Radovana Krejčíře. Potvrdila to mluvčí Ministerstva vnitra Radka Kovářová, zatím bez dalších podrobností o osobě stíhaného policisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti | Foto: Marián Vojtek

Upřesnila pouze, že policista je podezřelý ze spáchání trestného činu maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti. Další kroky jsou nyní na státním zástupci. "Ke jménu policisty se v současné době nebudeme vyjadřovat, a to z toho důvodu, že státní zástupce ještě nerozhodl, jak s tímto návrhem naloží, a bylo by to předčasné," řekla Kovářová.

Podle informací ČTK je jím zřejmě velitel neúspěšného zásahu v Krejčířově vile Jan Špitálský, což před časem naznačil také ministr vnitra František Bublan. Poznamenal tehdy, že trestní odpovědnost nemusí nutně souviset přímo s korupcí, ale i s tím, jak Špitálský plnil své povinnosti.

Lenka Rákosová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme