Za utýrání Lucinky definitivně přes 8 let

Za brutální utýrání čtyřleté Lucie, dcery své dřívější družky, půjde Martin Ježek definitivně na osm a půl let do vězení. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud. V sedmém kole odvolacího jednání tak o tři a půl roku zmírnil dvanáctiletý trest, který muži loni vyměřil za ublížení na zdraví s následkem smrti pražský městský soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Soud mimo jiné přihlédl k tomu, že se projednávání kauzy utýrání čtyřleté holčičky táhlo téměř 10 let. Vzal ohled také na to, že od spáchání trestného činu žije Martin Ježek zcela spořádaně. Vina obžalovaného je ale podle soudu prokazatelná. Důkazy usvědčující Martina Ježka jsou dostatečné. Soudní senát je také přesvědčen, že nedošlo k žádným procesním pochybením.

Podle státního zástupce Libora Grygárka jde o unikátní kauzu, která nemá v naší justici obdoby. "Ten případ je výjimečný nejen tou brutalitou, která provázela usmrcení Lucinky, ale také délkou toho řízení, která dosáhla téměř deseti let."

Soudy poslaly Martina Ježka do vězení celkem 6krát. Obžalovaný se ale pokaždé odvolal a verdikt byl v 5 případech zrušen. Tentokrát je ale konečný. Ježek může pouze podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Obžalovaný, který znovu přišel se svým otcem, se k rozsudku nechtěl vyjadřovat. Státní zástupce je s verdiktem spokojen, stejně jako obhajoba, která prosadila snížení trestu.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme