Za vraždu Kučerové jeden rozsudek, druhý zřejmě příští týden

Pražský vrchní soud poslal na patnáct let za mříže Martina Reže. Uznal ho vinným, že na objednávku Zdeňka Bruthanse zorganizoval vraždu osmadvacetileté Reginy Kučerové. Podle obžaloby si Bruthans likvidaci Kučerové objednal z obavy, že prohraje soudní spor o byt, ve kterém bydlela po své babičce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rež si na odstranění mladé ženy najal svého známého Pavla Kapouna, který ji v únoru před dvěma lety v jejím bytě ubodal. Kapoun byl už před měsícem pravomocně odsouzen k patnácti letům vězení. Dnes měl padnout také rozsudek nad Zdeňkem Bruthansem. Ani po téměř dvou hodinách však neskončila jeho závěrečná řeč, a proto soud rozhodne v jeho případě pravděpodobně příští pátek. Matka zavražděné počítačové grafičky Norberta Kučerová si myslí, že Bruthans soudní líčení záměrně protahuje, a to podle ní i kvůli strachu z nástupu do vězení.

Zdeňek Bruthans od začátku trvá na své nevině. Jeho manželka Anna Bruthansová u soudu uvedla, že její manžel je obětní beránek. Podle ní byl vychováván v hluboce věřící rodině a má úctu k lidskému životu. Před novináři se ale k celému případu nechtěla vyjadřovat.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme