Za vraždu policisty 18 a 12 let

K osmnácti letům vězení odsoudil plzeňský krajský soud Fehima Hanušu za to, že společně se svým synem Fatmirem zabil při přestřelce před dvěma lety policistu Jiřího Hrubého. Fatmirovi soud vyměřil dvanáctiletý trest. Oba obžalovaní se na místě odvolali.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti verdiktu nad Fehimem Hanušou se odvolala i státní zástupkyně, která původně požadovala doživotní vězení. Případ tak bude řešit vrchní soud.

Podle obžaloby ujížděli Hanušovi v mercedesu 13. června 1998 z plzeňské čtvrti Slovany před policejní hlídkou, které předtím odmítli prokázat totožnost. Policejní hlídka je k tomu vyzvala potom, co Fehim Hanuša údajně namířil pistoli na muže, se kterým měl konflikt v telefonní budce. V Letkově u Plzně otec a syn z mercedesu vystoupili a začali prý na policisty střílet. Jednoho z nich podle obžaloby usmrtili a druhého postřelili z nelegálně držených zbraní. Oba obžalovaní byli při přestřelce zraněni.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme