Za vraždu syna 8 let vězení

Osm let vězení s ostrahou dostala čtyřiadvacetiletá matka Božena Žigová za vraždu devatenáctiměsíčního syna. Brněnský soud ji tak potrestal za to, že loni v listopadu své postižené dítě udupala. Žigová vinu popírá, tvrdí, že synovi Dominikovi ublížil jeho sedmiletý bratr při hře. Proti rozsudku se odvolala státní zástupkyně a také odsouzená, pro kterou žádal její obhájce zproštění viny. Případem se proto bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chlapec zemřel vloni v listopadu ve Vyškově poté, co ho matka zbila a dvakrát na něj dupla. Až do poslední chvíle Žigová svou vinu popírala. "Mrzí mě, že Vám nemohu dokázat svou nevinu, ale své dítě jsem nezabila," To byla poslední slova sedminásobné matky na dnešním jednání soudu. Státní zástupkyně Květoslava Procházková se proti jeho rozhodnutí odvolala. "Trest se mi jeví nepřiměřeně mírný. Nevzpomínám si na takový případ, kdy by matka rozdupala své dítě. Toto dítě potřebovalo větší péči, bylo psychomotoricky retardované, leč tento stav se dal napravit. I obžalovaná, kterou zastupuje obhájce Marián Štětina, využije svého práva na odvolání: "Obžalovaná trvdí, že trestný čin nespáchala a já musím respektovat její názor."

Markéta Kaclová, Alžběta Kobzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme