Za VV půjde do voleb statkářka Havránková, Bárta kandidovat nebude

Za Věci veřejné bude v krajských volbách kandidovat farmářka Ludmila Havránková. Ta je známá svým letitým sporem se státem o pozemky, které byly nutné k dostavbě dálnice D11. Naopak nepravomocně odsouzený poslanec VV Vít Bárta vzdal svou kandidaturu na plzeňského hejtmana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Dobes, Havrankova, Barta.jpg | Foto: ČTK

Statkářka Ludmila Havránková bude kandidovat na hejtmanku v Královéhradeckém kraji. Potvrdila to dnes místopředsedkyně Věcí veřejných Kateřina Klasnová.

„Paní Havránková považuje Věci veřejné za jedinou politickou stranu a (exministra dopravy) Víta Bártu za jediného politika, se kterým byla schopná najít společnou řeč a dořešit kauzu dostavby dálnice,“ uvedla Klasnová.

Poslanec VV Vít Bárta, který byl nepravomocně odsouzen za úplatkářství, naopak nebude usilovat o post hejtmana Plzeňského kraje. Přestože ještě před několika měsíci o kandidatuře v podzimních krajských volbách uvažoval, nakonec změnil názor.

Definitivní rozhodnutí padlo na včerejším jednání stranického grémia. Podle místopředsedkyně strany Klasnové by Bártova kandidatura na hejtmana nebyla v současné době nejšťastnější.

„Sám Vít Bárta dnes uvedl, že si kandidaturu rozmyslel i s ohledem na to, že jeho čas ještě nepřišel. Všichni jsme se domnívali, že odvolací soud proběhne rychleji. Dohodli jsme se na grémiu, že kandidatura by teď nebyla nejvhodnější,“ potvrdila Klasnová.

V podzimních volbách do Senátu pak budou za Věci veřejné v Praze kandidovat spisovatelka Lenka Procházková, která na sebe v poslední době upozornila kritikou církevních restitucí, a režisér Vít Olmer.

Igor Maňour, Viktorie Hošková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme