Za výbuchem granátu byl majitel domu

Policie už zná pachatele pátečního výbuchu v rodinném domě ve Frýdku-Místku. Ve vazbě skončil přímo majitel domu. Časně ráno v objektu explodovaly dva ruční granáty. Při akci musela zakročit i zásahová jednotka. Jeden muž byl s lehčím zraněním hospitalizován v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severomoravská policejní mluvčí Soňa Bradáčová upřesnila, že majitel domu je stíhán pro nedovolené ozbrojování. Podle policie si totiž v restauraci ve Frýdku-Místku opatřil bez povolení zbraň hromadně účinnou - dva obranné granáty. Do 18. května je přechovával v místě svého trvalého bydliště. V noci uvedeného dne kolem 03.00 hodin hodil do přízemí domu jeden z granátů, který explodoval. Druhý granát hodil poté do zahrady domu. Ten rovněž explodoval. V domě došlo ke zranění muže (1963), který byl ošetřen. Lékař se vyjádřil, že se jedná o lehké zranění s dobou léčení do 7 dnů. Jak uvedl, zranění ale nemuselo být způsobeno výbuchem granátu.

Obviněný byl vzat do vazby. Od koho získal granáty a rovněž další okolnosti případu jsou předmětem šetření.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme