Za vydírání a mučení seniora vyměřil soud v Brně 3 a 5 let

Městský soud v Brně odsoudil dva mladíky na 3 a 5 let nepodmíněně za vydírání seniora. Činu se pachatelé ve věku 18 a 22 let dopustili loni v říjnu, kdy se sedmdesátiletému bezdomovci v Brně vkradli do chatky a požadovali peníze, poté ho fyzicky týrali a vyhrožovali mu smrtí. Proti rozsudku se oba muži odvolali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marjan Bilič (vlevo) a Ivan Vavrek (vpravo) odsouzení za vydírání bezdomovce | Zdroj: ČTK

Když senior osudnou noc peníze Marjanu Biličovi a Ivanu Vavrekovi vydat odmítl, týrali ho podle obžaloby zvlášť trýznivým způsobem. Nutili ho pít olej, jíst pepř a mělo dojít i na pálení kůže.

„Vzali lžičku a chtěli mi vypálit značku. Ptal jsem se jich, co to má znamenat. Oni mi řekli, že jsou ničitelé a vyhrožovali mi, že mi vypálí oči zapalovačem,“ uvedl senior u soudu.

Ze svízelné situace týranému muži pomohl kurátor. Když k němu následující den přišel pro složenku na výplatu důchodu, přivolal policii.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Zuzany Plíškové o případu týraného seniora

Oba obžalovaní se k činu přiznali. Soud rozhodl, že Vavrek stráví za mřížemi tři roky, Bilič pět. Byl totiž v minulosti už několikrát trestně stíhaný.

Odsouzení se na místě odvolali. Obžaloba verdikt teprve přezkoumá.

„Pokud jde o výrok o vině, tak ten byl podle podané obžaloby. S tím samozřejmě souhlasím. Výrok o trestu přezkoumám po doručení písemného vyhotovení,“ uvedla státní zástupkyně Libuše Poulová.

Na odvolací proces si Bilič i Vavrek počkají ve vazbě.

Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme