Za vyvraždění rodiny doživotní trest

K výjimečnému trestu odnětí svobody na doživotí byl dnes u Krajského soudu v Táboře odsouzen 25letý Miloslav Širůček. Ten loni v listopadu zastřelil v rodinném domě v Tučapech u Soběslavi oba své rodiče a mladšího bratra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Předseda senátu Jiří Bernát uložení tohoto nejpřísnějšího trestu, který zná náš právní systém, zdůvodnil takto: "Protože spáchal trestný čin vraždy. Stupeň nebezpečnosti takového trestného činu je pro společnost mimořádně vysoký vzhledem k zvlášť zavrženíhodnému způsobu provedení činu, zvlášť zavrženíhodné pohnutce a k zvlášť k těžkému a těžko napravitelnému následku. A uložení takového trestu vyžaduje účinná ochrana společnosti."

Pachatel se nejprve k vraždám přiznal, později vinu svaloval smrt rodičů bratra, kterého on usmrtil v sebeobraně. "Není v něm ani kousek pokory a lítosti, uznání toho, co spáchal, jakou bolest způsobil," řekl předseda senátu Jiří Bernát.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme