Za vyvraždění rodiny doživotní trest

K výjimečnému trestu odnětí svobody na doživotí byl dnes u Krajského soudu v Táboře odsouzen 25letý Miloslav Širůček. Ten loni v listopadu zastřelil v rodinném domě v Tučapech u Soběslavi oba své rodiče a mladšího bratra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Předseda senátu Jiří Bernát uložení tohoto nejpřísnějšího trestu, který zná náš právní systém, zdůvodnil takto: "Protože spáchal trestný čin vraždy. Stupeň nebezpečnosti takového trestného činu je pro společnost mimořádně vysoký vzhledem k zvlášť zavrženíhodnému způsobu provedení činu, zvlášť zavrženíhodné pohnutce a k zvlášť k těžkému a těžko napravitelnému následku. A uložení takového trestu vyžaduje účinná ochrana společnosti."

Pachatel se nejprve k vraždám přiznal, později vinu svaloval smrt rodičů bratra, kterého on usmrtil v sebeobraně. "Není v něm ani kousek pokory a lítosti, uznání toho, co spáchal, jakou bolest způsobil," řekl předseda senátu Jiří Bernát.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme