Za zneužití pravomocí udělil soud Pozdílkovi pokutu

Bývalému šéfovi okresního policejního ředitelství v Hradci Králové Aleši Pozdílkovi zmírnil krajský soud trest za opakované zneužití pravomocí veřejného činitele. Potvrdil ale přitom závěry okresního soudu, že Pozdílek zabránil prošetření autonehody bývalého okresního státního zástupce a dopravního přestupku bývalého šéfa východočeské expozitury BIS. Oba muži měli řídit pod vlivem alkoholu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR

Krajský soud v Hradci Králové zrušil rozsudek okresního soudu, podle něhož byl Aleš Pozdílek odsouzen k trestu 400 hodin veřejně prospěšných prací a k odebrání hodnosti. Soudce Josef Mazák místo toho Pozdílkovi uložil pokutu ve výši 30 tisíc korun. "Pro případ, že by peněžitý trest nebyl vykonán, se stanoví náhradní trest odnětí svobody v trvání dvou měsíců. Obžalovanému se dále ukládá trest zákazu výkonu jakékoli funkce ve služebním poměru příslušníka Policie České republiky na dobu šesti roků."

Podle státní zástupkyně Ludoslavy Hurychové rozhodnutí krajského soudu také znamená, bývalý policejní ředitel bude mít do budoucna čistý trestní rejstřík. "K zahlazení odsouzení se může přistoupit po třech letech po zaplacení té pokuty."

Jiří Máslo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme