Za zpronevěru při povodních 20 měsíců

Za zpronevěru povodňových půjček dostal Richard Pavel bývalý náměstek olomoucké radnice 20 měsíců podmíněně. Podle soudu vystavil na asi 300 tisíc korun falešné doklady a městu je nevrátil. Pavel i státní zástupkyně se na místě odvolali. Po novele zákona hrozily Pavlovi až tři roky vězení. Státní zástupkyně však požadovala až desetiletý trest, protože podle ní si bývalý náměstek vedle zpronevěřených 300 tisíc po určitou dobu ponechal i dalších 600 tisíc. Soud však tuto zpronevěru neprokázal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Více už předseda olomouckého okresního soudu Jiří Straňák: "Obžalovaný byl uznán vinným trestnými činy zpronevěry podle paragrafu 248 odstavec 1 a 2 trestního zákona a trestným činem zneužívání pravomocí veřejného činitele podle paragrafu 158, odstavec 1, písmeno a) trestního zákona, protože v rámci své činnosti po povodních nevyúčtoval částku přes 320 tisíc korun a činil tak jako veřejný činitel. Podle paragrafu 158 trestního zákona byl uložen úhrnný trest odnětí svobody na 20 měsíců s odkladem na zkušební dobu třiceti měsíců."

Pavel i státní zástupkyně se na místě odvolali. Případem se proto bude ještě zabývat olomoucký krajský soud.

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Adam Fritscher Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme