Za zřícení obchodního domu v Ostravě podmínky

Za zřícení módního domu Ostravica vyměřil ostravský soud podmíněné tresty. Podnikatel Kamil Kolek dostal rok a půl vězení s odkladem na 30 měsíců. Se stejným trestem odcházel i stavbyvedoucí Vilém Lasák. Pokud Kolek nezaplatí dvoumiliónový peněžitý trest, může skončit na čtyři měsíce za mřížemi. Oba muži jsou podle verdiktu zodpovědni za zřícení módního domu, protože ho opravovali bez stavebního povolení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Zdroj: AFP

Státní zástupce Vladimír Korta zdůraznil, že při havárii byli ohroženi kupující, dělníci i prodavačky, protože rekonstrukce probíhala za plného provozu. "S ohledem na to, co se mohlo stát, je společenská nebezpečnost značná, poněvadž skutečně jen shodou okolností nedošlo ke ztrátám na lidských životech."

Ani jeden z obžalovaných do jednací síně na vynesení rozsudku nepřišel. Obhájce Kamila Kolka Václav Střídmý dodal, že celou kauzu považují za zpolitizovanou. O nátlaku politiků konkrétně hejtmana Evžena Tošenovského hovořil pro Český rozhlas Kamil Kolek i v minulosti, když ho kvůli Ostravice policie teprve obvinila. "Ten někdo sedí tady na kraji hodně vysoko. Já se jen divím, jak to tady funguje: že někdo zvedne telefon a státní zástupce zařídí, aby mi sdělili obvinění. To je v pořádku, tak mi bylo sděleno, že jsem já sám s helmou na hlavě dělal stavební práce."

Soudce Igor Kreidl jakékoliv tlaky důrazně odmítl.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme