Zabíjel, aby měl na drogy. David Virgulák dostal za vraždu tří pražských taxikářů doživotí

Pražský městský soud vynesl v úterý verdikt nad vrahem tří pražských taxikářů. David Virgulák si má odpykat doživotní trest vězení. Podle soudu vraždil, aby měl na drogy. Muž vinu odmítá. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat. Obhajoba se proti verdiktu odvolala, případem se tak bude zabývat pražský vrchní soud.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za loupežné vraždy tří pražských taxikářů si má obžalovaný David Virgulák odpykat doživotní trest vězení

Za loupežné vraždy tří pražských taxikářů si má obžalovaný David Virgulák odpykat doživotní trest vězení | Zdroj: ČTK

Soudkyni Veroniku Čeplovou přesvědčily pachové stopy, které se našly ve všech třech taxících. Podstatné byly také detaily, které obžalovaný zmiňoval David Virgulák ve vězení a zachytily je odposlechy.

„Množství a struktura nepřímých důkazů podle mého názoru i podle názoru soudu uzavíraly kruh, který vedl k jednomu jedinému výsledku. Tím je, že obžalovaný se stíhaného jednání dopustí,“ řekl žalobce Vladimír Pazourek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zabíjel, aby měl na drogy. David Virgulák dostal za vraždu tří pražských taxikářů doživotí. Případ sleduje reportérka Evelyna Kulíšková

Obhájci se snažili zpochybnit jak důkazy, tak věrohodnost svědků. Soudkyně to ale odmítla. Obhajoba se proti verdiktu namístě odvolala.

„Využijeme všech zákonných prostředků pro to, abychom to rozhodnutí zvrátili. Jsme nevinní,“ prohlásil advokát Michal Stupka.

Tři pražské taxikáře zastřelil podle prvoinstančního soudu 35tiletý narkoman Virgulák kvůli tomu, aby je mohl okrást a měl peníze na drogy. První vražda taxikáře se stala v lednu 2014 na silnici nedaleko Luk pod Medníkem. Další dvě vraždy pachatel přidal v noci z 10. na 11. dubna, těla obou obětí zanechal na cyklostezce u Uhříněvsi.

Virgulák pokaždé vraždil tak, že si v centru Prahy zastavil taxi a nechal se odvézt na odlehlé místo. Řidiče poté střelil do hlavy a okradl ho. Vozem se vždy vrátil zpátky do středu metropole a tam ho zaparkoval.

Muž vinu dlouhodobě odmítá. „Jsem naprosto nevinný, vražd jsem se nedopustil. Je to jeden velký policejní omyl,“ hájil se David Virgulák v první den soudu.

ČTK, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme