Začal filmový festival v Karlových Varech. První ocenění získala Eva Zaoralová

Umělecká ředitelka Mezinárodního filmového festivalu Eva Zaoralová se překvapivě stala první oceněnou osobností letošní přehlídky v Karlových Varech. Jeho 44. ročník v pátek začal slavnostním ceremoniálem v hotelu Thermal.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Umělecká ředitelka MFF Eva Zaoralová a ministr kultury Václav Riedlbauch

Umělecká ředitelka MFF Eva Zaoralová a ministr kultury Václav Riedlbauch | Zdroj: ČTK

Ministr kultury Václav Riedlbauch ocenil přínos Evy Zaoralové k rozvoji české kultury: "Je to diplom, který jsem podepisoval velmi rád. Myslím, že mohu hovořit za všechny zde zúčastněné, když řeknu, že bez této osobnosti by karlovarský festival nebyl tím, čím je. Proto cenu získává paní Eva Zaoralová."

V plném sále poté Evě Zaoralové vestoje aplaudovali francouzský režisér Patrice Chéreau, americký filmař Paul Schrader i světový režisér Miloš Forman.

Sama Eva Zaoralová byla cenou překvapena a zaskočena. "Je to pro mne překvapení, které jsem opravdu nečekala, nevím, co si o tom mám myslet, patrně to, abych už odešla. Nevím, zdali si cenu zasloužím, ale vynasnažím se, abych si tu cenu zasloužila ještě svým dalším působením," dodala Zaoralová.

Podrobné informace o Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech najdete na speciální webu FILMŽURNÁL.

Filmžurnál, to je také festivalové vysílání Českého rozhlasu 1. V Karlových Varech si ho můžete naladit na frekvenci 102,6 FM anebo poslechnout přes internet.

Za zmínku stojí, že žádný český snímek se letos neprobojoval do hlavní soutěže festivalu. V hlavní soutěži o Křišťálové glóby bude mít Česko zástupce alespoň v porotě, ve které zasedne úspěšný reklamní režisér Ivan Zachariáš. Porotu vede francouzská producentka snímku Amélie z Montmartru Claudie Ossardová.

Až do příští soboty bude na festivalu uvedeno přes 230 snímků. Mezi nejvýznamějšími hosty jsou herci John Malkovich, Antonio Banderas anebo Isabell Huppertová.

Přečtěte si také:
V Karlových Varech začíná 44. filmový festival
Filmžurnál opět na festivalu v Karlových Varech
Zítra začíná 44. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech
Páteční téma: Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech
Přípravy na karlovarský Mezinárodní filmový festival vrcholí
Skláři dokončili Křišťálové glóby pro karlovarský MFF

Zuzana Vlčková, Petr Benetka, Lukáš Vincourek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme