Začal platit nový jízdní řád. Vlaků přibylo, jízdné mírně zdražilo

Od neděle na české železnici platí nový jízdní řád. Spoje s jeho zavedením přidají státní České dráhy i jejich konkurenti Arriva a RegioJet, který začne jezdit mezi Prahou a Brnem. Rychlíky mezi Plzní a Mostem bude nově namísto Českých drah provozovat společnost GW Train Regio. Dráhy zase vystřídají Arrivu na soukromé železnici ze Šumperka do Koutů nad Desnou. Národní dopravce také mírně zdražil jízdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak (ilustrační foto) | Foto: Martin Svozílek | Zdroj: Český rozhlas

České dráhy v novém jízdním řádu vypraví 7016 vlaků denně, což je zhruba o 117 spojů více než dosud.

Více vlaků bude jezdit například v okolí Prahy, dopravce také zavádí nové expresy na trase Praha - České Budějovice - Linec a přímé vlaky z Ostravy do Zvolena přes Banskou Bystricu.

Jízdné České dráhy zvyšují o několik korun, u vzdáleností do 120 kilometrů má být dražší o korunu, u větších vzdáleností do čtyř korun. Jde o první zdražení po dvou letech.

RegioJet ke svým vlakům mezi Prahou a Moravou vedeným přes Přerov přidá nové spoje na trati z hlavního města do Brna.

Dva ze tří vlaků denně budou pokračovat do Bratislavy, jeden do Starého Města u Uherského Hradiště. V obou směrech jde o šest spojů za den, které dosud provozovaly České dráhy.

Arriva bude nově vypravovat mezi Prahou a Slovenskem čtyři expresní vlaky týdně místo dosavadních dvou. Zavede také víkendový a sváteční přímý vlak mezi Prahou, Českým Krumlovem a Novou Pecí. Mezi Prahou a Benešovem zvyšuje provoz na devět spojů v každém směru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme