Začal šestý ročník Akce cihla

V České republice v pondělí odstartoval už šestý ročník Akce cihla - Akce cihla 2005. Cílem je, jako už tradičně, vybrat peníze na vybudování chráněného bydlení lidí s mentálním postižením. Přispět může každý tím, že si koupí cihlu za 100 korun. Ze zakoupených cihel pak budou vznikat tradiční symbolické věže. Občanské sdružení Portus, které akci organizuje, připravilo pro letošní rok několik novinek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AKCE CIHLA

Kromě klasického prodeje cihel si může každý koupit za stejnou hodnotu také CD, Benefiční cihla houslová, které nahrál patron akce, houslista Jaroslav Svěcený. Cihly je letos možné koupit na několika místech po celé republice. Kromě pražské "Akce cihla" probíhá také "Jihočeská cihla" a to například v Českých Budějovicích, Táboře, Písku a v dalších městech. Benefiční cihlu si můžete koupit také na severu například v Děčíně, Litoměřicích a v Ústí nad Labem. Prodej cihel v Praze doprovodí 16. června také pouliční sbírka. Akce cihla potrvá v celé republice do konce června.

Vybrané peníze půjdou na výstavbu hned několika chráněných domů pro lidi s mentálním postižením. Finance vybrané v Praze pomůžou vybudovat třetí dům na Slapech, Akce cihla v regionech pak podpoří chráněné bydlení v Plasné a vznik nového chráněného bytu v Děčíně. Dosud se zatím podařilo vybrat za šest let 10 milionů korun.

Další možnosti, jakým způsobem je možné přispět, se k dozvíte na internetových stránkách Akce cihla 2005, kde se také dozvíte o možnosti přispět dárcovskou SMS.

Hana Jurášková, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme