Začal soud s Liborem Novákem

Vrchní soud v Praze se bude muset při rozhodování o osudu někdejšího výkonného místopředsedy Občanské demokratické strany Libora Nováka obžalovaného z krácení daně obejít bez svědectví bývalého tenisty a podnikatele Milana Šrejbra. Ten dnes stejně jako před soudem prvního stupně písemně odmítl vypovídat, aby si nepřivodil trestní stíhání. Je přitom považován za pravého sponzora ODS.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvolací řízení v procesu s Novákem, který čelí obžalobě kvůli daňovým únikům za více než milión korun v souvislosti s falešnými sponozory ODS, začalo čtením obsáhlého červnového rozsudku pražského městského soudu. Ten Nováka kvůli nedostatku důkazů obžaloby zprostil. Podle textu odvolání státního zástupce ale Mětský soud vyvodil zcela nesprávné závěry. Proto požaduje, aby se případ vrátil k novému projednání prvoinstančnímu soudu. Novák podle zástupce podepsal daňová přiznání, která obsahovala zjevně nepravdivé údaje.

Krácení daně se Novák podle obžaloby dopustil tím, že v daňovém přiznání ODS za rok 1995 dal rozepsat dva sponzorské dary na více dárců, než kolik jich skutečně bylo. Za to mohl soud uložit až dvanáctileté vězení. Státní zástupce však původně požadoval pro Nováka nejnižší, pětiletý trest odnětí svobody.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme