Začalo trestní stíhání v cause IPB

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání šesti osob spojených s kauzou Investiční a poštovní banky. Mezi obviněnými je například tehdejší náměstek ředitele IPB Libor Procházka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčí republikového úřadu vyšetřování Soni Jindrákové bylo šestici sděleno obvinění pro trestné činy úvěrový podvod, porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužívání informací v obchodním styku.

Podle jejích informací souvisí vyšetřování s prodejem cenných papírů plzeňského Prazdroje, kterým IPB utrpěla ztrátu převyšující 7 miliard korun.

Obvinění bývalého náměstka ředitele Investiční a Poštovní banky Libora Procházky a dalších pěti lidí je podle mluvčího nuceného správce IPB Pavla Zůbka oprávněné.

Připustil však, že o tom musí rozhodnout orgány činné v trestním řízení. Neupřesnil přitom, jakých trestných činů se měli obvinění dopustit.

Předseda Poslanecké sněmovny a ODS Václav Klaus naopak považuje současné dění okolo Investiční a Poštovní banky, kdy stát poskytl vysoké úvěry za problematická aktiva IPB, za skandální. Podle něho příslušné orgány zvolily nejhorší ze všech možných řešení.

Ministr financí Pavel Mertlík ocenil profesionalitu policie, která obvinila 6 osob v souvislosti k kauzou IPB. Zdůraznil, že nemá žádné podrobnější informace o důvodech obvinění kromě těch, které už byly zveřejněny.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Aleš Heřmánek, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme