Zachovejte alespoň současný stav, vyzývají školské odbory vládu

Školští odboráři žádají pro příští rok skoro 4 miliardy korun navíc. Předali kvůli tomu na úřadu vlády petici s 90 tisíci podpisy. Rozpočet školství by měl ale příští rok klesnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školští odboráři nesou na vládu petiční archy | Zdroj: ČTK

Navíc pedagogům, tak jako ostatním státním zaměstnancům, klesne plat o 4 procenta. Podle předsedy školských odborářů Františka Dobšíka by ale nižší výdaje znamenaly i snížení kvality výuky. Peticí chtějí odbory vyzvat vládu, aby ve školách zachovala alespoň současné podmínky.

"Sama vláda má ve svém prohlášení, že vzdělávání by mělo být na posledním místě, kde se má šetřit."

Přehrát

00:00 / 00:00

O penězích pro školství hovořili v pořadu Stalo se dnes předseda školských odborů František Dobšík a náměstek ministryně Jindřich Kinzberger

"A pokud se v jiných částech rozpočtu, jako je třeba dopravní infrastruktura a další, přidává řádově v desítkách procent, tak my nerozumíme tomu, proč se ubírá na vzdělávání," řekl Dobšík v pořadu Radiožurnálu Stalo se dnes.

Náměstek ministryně školství Jindřich Kinzberger požadavky odborů chápe. Ministerstvo ale podle jeho slov už pro ně nic udělat nemůže.

"Paní ministryně udělala maximum, vládní návrh rozpočtu je takový, jaký je. To znamená, jsou tam ta čtyři procenta poklesu jako ve všech ostatních resortech," řekl náměstek ve vysílání Radiožurnálu.

K možným přesunům peněz v rámci rozpočtu tak podle něj může dojít už jen při projednávání ve sněmovně.

Marika Táborská, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme