Hasiči našli muže zasypaného ve studni na Břeclavsku mrtvého, vyprošťování zbrzdila betonová deska

Hasiči našli v pondělí k večeru šestadvacetiletého muže zasypaného ve studni ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku mrtvého. Zemina ho zasypala v sobotu po poledni v hloubce kolem deseti metrů, na jeho vyproštění pracovali hasiči téměř 55 hodin, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Šance, že muž neštěstí přežil, byla minimální, vyprošťování zbrzdila betonová deska, přes kterou se hasiči museli dostat. Policie případ dál vyšetřuje.

Fotogalerie a video Velké Pavlovice (Břeclavsko) (Aktualizováno: 20:06 5. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na vyprošťování muže se postupně podílelo kolem stovky hasičů. „Různě se po ty tři dny střídali. Mladíka jsme našli a vyprostili. Bohužel lékař již mohl pouze konstatovat smrt,“ uvedl Mikoška.

Hasiči vyprostili čtyři lidi ze zříceného sklepa v Klentnici na Břeclavsku. Zasahoval i vrtulník

Číst článek

Práce zbrzdila betonová deska, přes kterou se museli dostat. „Střídavě používáme sací bagr a střídavě kusy kamene taháme manuálně,“ popsal situaci během zásahu pro iROZHLAS.cz mluvčí jihomoravských hasičů. Hasičům práci ztěžoval velmi malý prostor.

Práce postupovaly pomalu i kvůli statickému zabezpečení studny. Na místě byli i báňští hasiči. „Záchranáři k vyztužení té studně používali balíky dřevité vlny,“ vysvětlil pro iROZHLAS.cz mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. 

Zemina muže zavalila v sobotu po poledni. Ten den ještě hasiči doufali, že muž mohl přežít ve vzduchové kapse. V neděli už pracovali s verzí, že hledají jen tělo. Ve studni se totiž v neděli objevila spodní voda.

Mluvčí policie Bohumil Malášek už dříve uvedl, že muž chtěl studnu vyčistit. „Podle našich informací došlo k odčerpání vody ze studny, a když byl dole, zhroutilo se to,“ řekl.

Báňský záchranná služba pokračuje ve stabilizaci studny. Hasiči jsou připraveni zahájit další odsávání sutin ze dna studny pomocí sacího bagru ze Záchranného útvaru HZS ČR.

22:10 – 04. 08. 2019

2

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme