Blesková zpráva

Mimořádná událost v nemocnici v Ostravě

Horská služba v Beskydech v neděli dvakrát pomáhala turistům, ve špatném terénu zasahoval i vrtulník

Náročnou neděli mají za sebou záchranáři horské služby, kteří dnes v Beskydech souběžně museli pomáhat dvěma turistům. Na Velkém Javorníku zasahovali u kolapsu ženy a zároveň řešili i případ staršího muže, který se zranil po pádu do koryta Frankova potoka u Morávky na Frýdecko-Místecku. Novináře o tom informoval tiskový mluvčí horské služby Radek Zeman.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvakrát museli záchranáři v neděli zasahovat v Beskydech | Zdroj: internetové stránky Horské záchranné služby ČR, oblast Beskydy

K ženě s kolapsem horští záchranáři vyráželi na žádost záchranné služby. „Ihned jsme vyslali hlídku z Pusteven a ti poté asistovali zdravotníkům při prvotním ošetření pacientky. Jen pár chvil poté jsme dostali další výzvu k zásahu u muže, který si zřejmě při pádu do potoka způsobil zlomeninu nohy,“ uvedl dispečer Horské služby Beskydy Marcel Svoboda.

Zraněnému muži vyjeli na pomoc záchranné týmy ze stanic Javorový a Frýdlant nad Ostravicí. Zraněný muž byl na těžko přístupném místě. „Vše ještě zkomplikovalo turistovo zranění. Ukázalo se totiž, že po uklouznutí na mokrých kamenech má zlomeninu v krčku. To je velice bolestivé a tak jsme vzhledem k tomu a obtížnému terénu požádali o spolupráci vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy,“ uvedl Svoboda.

Kvůli silnému větru ale pilot musel přistát na půl kilometru vzdálené louce. „Lékař a záchranář tedy dorazili k pacientovi po zemi a převzali si jej. Pak naši členové muže vytáhli z hlubokého koryta a vozidlem horské služby ho transportovali k čekajícímu vrtulníku,“ doplnil náčelník Horské služby Beskydy Radan Jaškovský.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme