Úder blesku zranil na Frýdecko-Místecku dva policisty. Jeden z nich byl hospitalizován s popáleninami

Dva policisty v Beskydech na Frýdecko-Místecku v neděli zasáhl blesk. Jeden z nich je ve velmi vážném stavu. Elektrický proud mu způsobil rozsáhlé popáleniny na trupu, rukou a nohou. Uvedl to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Frýdek-Místek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři měli na ošetření zraněných málo času, bouřka v okolí sílila (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Policisté měli službu v terénu, nešlo ale o žádný konkrétní zákrok. Blesk je zasáhl okolo 17.00 nedaleko Starých Hamrů. „Čtyřiatřicetiletého muže energie blesku odhodila a pravděpodobně ztratil na nějakou dobu vědomí. Později však dokázal začít poskytovat první pomoc svému kolegovi,“ řekl Humpl. Dodal, že o rok starší policista byl po události v bezvědomí, patrně mu selhal krevní oběh.

Policejní mluvčí Soňa Štětínská uvedla, že policista ležel na zemi a nereagoval na žádné podněty. Na tísňovou linku volal muž, kterého na místě oslovil první z policistů, jenž svému kolegovi pomáhal. „Tento muž se poté neprodleně k oživování přidal. Policistu se podařilo oživit a společně s další dvojicí mužů zraněného kontrolovali až do příjezdu zdravotníků,“ uvedla Štětínská.

I přes pokračující bouřku se na místě podařilo přistát vrtulníku letecké záchranné služby. „Pacient byl v té době v bezvědomí, ale s pravidelnou srdeční akcí. Jeho stav zůstával život ohrožující. Zasahující lékař u něj při vyšetření zjistil popáleniny,“ doplnil Humpl.

Záchranáři měli na ošetření pacienta velmi málo času. Bouřka v okolí zesílila, hrozilo, že by vrtulník nemohl se zraněným odletět. Policistu přepravil do ostravské fakultní nemocnice. „Pacient je ve velmi vážném stavu,“ řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Humpl dodal, že druhého policistu zásah bleskem poranil méně. Po nezbytném ošetření na místě ho sanitka převezla do frýdecko-místecké nemocnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme