Záchranáři by mohli mít výsluhy a delší dovolenou, vláda se k návrhu postavila neutrálně

Záchranáři by mohli mít nárok na odchodné a delší dovolenou. Počítá s tím návrh opozičních poslanců, který má zlepšit postavení zdravotnických záchranářů. Vláda návrh nepodpořila ani nezamítla. Důvodem je mimo jiné to, že odchodné by zatížilo rozpočty krajů a to asi padesáti miliony korunami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři ošetřují zraněné po dopravní nehodě autobusu a trolejbusu. | Foto: HZS Jihočeského kraje

Výsledné slovo budou mít zákonodárci. Premiér Petr Nečas ale po jednání vlády řekl, že sám návrh nepodporuje. Podle něj nemohou pro zdravotnické záchranáře platit stejná pravidla jako například pro hasiče nebo policisty.

„Ty další složky, jako jsou policisté, hasiči a podobně, jsou na základě služebního poměru nikoli na základě zákoníku práce. Služební poměr si sebou nese celou řadu nevýhod a jejich kompenzací jsou potom různé výsluhové náležitosti a podobně,“ uvedl premiér.

Upozornil, že je možné, že se tím otevírá Pandořina skříňka podle něj naprosto logických požadavků dalších profesí. „Které jsou buďto součástí integrovaného záchranného systému, nebo jsou mu blízko a jsou v podobném postavení,“ dodal.

Václava Marešová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme