Záchranáři dostanou na obranu před útočníky spreje

Zhruba do měsíce by měli být pražští záchranáři vybaveni pepřovými spreji. Na své náklady je zakoupí pražská Záchranná služba se souhlasem města. Podle radních nejde o ozbrojování posádek záchranky, ale pouze o ochranu při mimořádném napadení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ambulance | Foto: Jan Rosenauer

Podle předsedy bezpečnostního výboru zastupitelstva Prahy Pavla Žďárského jsou záchranáři mnohdy v ohrožení života. Sprej jim má pomoci k tomu, aby se mohli bránit. "Určitě to nepoužijí proti diabetikovi nebo někomu se zástavou srdce," říká.

S nakoupením sprejů naopak nesouhlasí radní Hana Halová, která má problematiku zdravotnictví na starosti. "Jestliže záchranář toho člověka, kterého má zachraňovat, nejdříve postříká sprejem a potom ho zachraňuje, tak by mohlo dojít i k zhoršení zdravotního stavu," namítá.

Samotní záchranáři podle jejich mluvčího Marka Uhlíře spreje příliš nevítají. Byli bycho radši, kdyby agresivních pacientů ubylo. "Ovšem pokud lidé, kteří jsou schopni napadnout zdravotníka, který jim přijel na pomoc existují, tak nám nezbývá než na to nějakým způsobem reagovat," dodává Uhlíř.

Martin Hromádka, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme