Na hladině rybníka ve Lhotě u Příbramě byla nalezena tři těla. Policie nařídila soudní pitvu

Policie prověřuje úmrtí tří lidí, kteří byli v pondělí večer nalezeni na hladině rybníka ve Lhotě u Příbramě. V případu byla nařízena soudní pitva, uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková. Bližší podrobnosti k případu policie zatím nesdělila. Příbramští policisté nyní případ prověřují pro trestný čin usmrcení z nedbalosti, řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. O příčině úmrtí se zatím spekuluje.

Příbram (Aktualizováno: 10:13 21. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přivolaný lékař mohl u tří utonulých pouze konstatovat smrt (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Ve 22.40 jsme přijali na linku 158 oznámení o úmrtí tří osob nalezených na hladině rybníka v obci Lhota u Příbramě,“ uvedla Nováková. Přivolaný lékař mohl u tří utonulých pouze konstatovat smrt, uvedla na twitteru středočeská záchranná služba.

Bližší podrobnosti k tragedii zatím policie neuvolnila. Případ je nyní ve fázi prověřování. „Příčina i další okolnosti úmrtí osob jsou předmětem šetření příbramských policistů,“ uvedla Nováková. Dodala, že u zemřelých byla nařízena soudní pitva.

Podle starostky obce Evy Drmlové neštěstí postihlo členy rodiny. „Je to rodinná tragédie, obec poskytne rodině veškeré zázemí, a pokud budou potřebovat nějakou pomoc, jsme k tomu připraveni,“ řekla Drmlová. Podle některých médií šlo o otce, syna a vnuka a mohla je zabít elektřina z probíjejícího čerpadla. Policie ani starostka to nechtěly komentovat. „Je to všechno v šetření, uzavřené to není,“ dodala Drmlová.

„Příčina i další okolnosti úmrtí osob jsou předmětem šetření příbramských policistů,“ uvedla Nováková. Dodala, že u zemřelých byla nařízena soudní pitva. Není zatím jasné, zda šlo o rodinu či jinak příbuzné, Schindlová to odmítla komentovat. „Další bližší informace k osobám uvádět nebudeme,“ řekla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme