Na hladině rybníka ve Lhotě u Příbramě byla nalezena tři těla. Policie nařídila soudní pitvu

Policie prověřuje úmrtí tří lidí, kteří byli v pondělí večer nalezeni na hladině rybníka ve Lhotě u Příbramě. V případu byla nařízena soudní pitva, uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková. Bližší podrobnosti k případu policie zatím nesdělila. Příbramští policisté nyní případ prověřují pro trestný čin usmrcení z nedbalosti, řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. O příčině úmrtí se zatím spekuluje.

Příbram (Aktualizováno: 10:13 21. 7. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnická záchranná služba Hl.m. Prahy, Míčánky, sanita, sanitka

Přivolaný lékař mohl u tří utonulých pouze konstatovat smrt (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Ve 22.40 jsme přijali na linku 158 oznámení o úmrtí tří osob nalezených na hladině rybníka v obci Lhota u Příbramě,“ uvedla Nováková. Přivolaný lékař mohl u tří utonulých pouze konstatovat smrt, uvedla na twitteru středočeská záchranná služba.

Bližší podrobnosti k tragedii zatím policie neuvolnila. Případ je nyní ve fázi prověřování. „Příčina i další okolnosti úmrtí osob jsou předmětem šetření příbramských policistů,“ uvedla Nováková. Dodala, že u zemřelých byla nařízena soudní pitva.

Podle starostky obce Evy Drmlové neštěstí postihlo členy rodiny. „Je to rodinná tragédie, obec poskytne rodině veškeré zázemí, a pokud budou potřebovat nějakou pomoc, jsme k tomu připraveni,“ řekla Drmlová. Podle některých médií šlo o otce, syna a vnuka a mohla je zabít elektřina z probíjejícího čerpadla. Policie ani starostka to nechtěly komentovat. „Je to všechno v šetření, uzavřené to není,“ dodala Drmlová.

„Příčina i další okolnosti úmrtí osob jsou předmětem šetření příbramských policistů,“ uvedla Nováková. Dodala, že u zemřelých byla nařízena soudní pitva. Není zatím jasné, zda šlo o rodinu či jinak příbuzné, Schindlová to odmítla komentovat. „Další bližší informace k osobám uvádět nebudeme,“ řekla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme