Zeman potvrdil, že Kruliš jel ve zničeném policejním speciálu. Má zlomené dva obratle, řekl

Necelou čtvrthodinu trvalo brněnské záchranné službě, než v pondělí večer dorazila na místo nehody zapůjčeného policejního BMW i8. Podle záchranné služby seděl za volantem policista a zdravotníky volal spolujezdec. Tím byl Vladimír Kruliš, zástupce ředitele Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky.

Brno (Aktualizováno: 14:18 31. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůz BMW i8 v policejních barvách. | Foto: Policie.cz

„První posádka byla na místě do čtrnácti minut od výzvy. Záchranku přivolal spolujezdec z havarovaného vozidla," stojí na webu Záchranné zdravotní služby Jihomoravského kraje.

A dodává, že v Brně-Chrlicích zdravotníci ošetřovali dva pacienty. „Jedním byl policista, který řídil vůz a u kterého byla diagnostikována CMP (cévní mozková příhoda - pozn. red.). Spolujezdce posádka s podezřením na možné poranění páteře transportovala do traumacentra Fakultní nemocnice v Bohunicích."

Nehoda luxusního BMW. Počkáme na výsledky šetření inspekce, shodli se Chovanec s Tuhým

Číst článek

Prezident republiky Miloš Zeman při diskusi s obyvateli Kuřimi vyvrátil, že by policejní BMW i8 v době havárie řídil Kruliš. Některá média totiž tvrdila, že havarované auto řídil protokolář.

Policista, který řídil, je podle Zemana v umělém spánku. Kruliš má podle něj zlomené dva obratle, ale nezasaženou míchu.

Policie je ale ohledně dopravní nehody skoupá na informace. Odmítá například poskytnout médiím fotky havarovaného vozu. „Ne, určitě nemůžeme poskytnout a nikomu jsme je neposkytovali ani včera," reagovala policejní mluvčí Štěpánka Komárová na žádost serveru iROZHLAS.cz. „Nejsme povinni poskytovat fotky dopravních nehod."

Místní o nehodě neví

Na dotaz, proč tentokrát nechce policie poskytnout snímky, ačkoliv obvykle snímky z dopravních nehod poskytuje, Komárová odpověděla: „Neposkytujeme fotky vždycky. Navíc to řeší GIBS (Generální inspekce bezpečnostních složek - pozn. red.), takže my k tomu už opravdu nemůžeme žádné informace podávat. Ani takovýto materiál nemám k dispozici. Není to, že bychom je při každé nehodě poskytovali."

Zeman navštívil v nemocnici protokoláře Kruliše, po nehodě v policejním BMW leží v traumacentru

Číst článek

Nehoda policejního BMW aktuálně zaměstnává mimo jiné i generální inspekci. Obyvatelé brněnské části Chrlice, kde k incidentu došlo, o ní ale téměř nevědí.

„Úplně utajovaná událost. Vím o tom z médií, takhle se o tom mluví, ale nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel," popsala například obsluha tamních potravin. O incidentu se až z médií dozvěděli například i v Hostinci u Bindrů nebo v obchodu Wagner.

Nic nenasvědčuje velké havárii, tvrdí starosta

„Vůbec jsem nevěřil, že tady byla nějaká havárie. Myslím si, že byla nehoda malého rázu," řekl starosta Brna-Chrlic Lukáš Fiala (ANO) reportérce Radiožurnálu Marii Veselé, která je na místě nehody.

„Bydlím kousek od místa havárie. Až dneska jsem se tam byl podívat. Je to nejednoznačné. Je tam šlahouny obrostlý pařez a v podstatě je tam zválená tráva. Nenasvědčuje to žádné zásadní havárii. Nedokážu si představit, co tam mohlo vzniknout," tvrdí starosta.

Policejní speciál BMW i8 havaroval. Spolujezdcem byl člen hradního protokolu Kruliš

Číst článek

Podle Fialy povodí Moravy místo havárie udržuje a neměly by tam tak být vzrostlé stromy. „V tom místě jsem viděl jenom nějakou ušlapanou trávu, byla trošku zaschlá, trošku rozbitého plastu, jestli to bylo z nějakého auta, se nedá specifikovat, a nějaké latexové rukavice, co používají technici nebo záchranáři."

Starosta jel v pondělí okolo místa budoucí havárie. „O půl deváté večer jsem jel okolo toho místa a vracel jsem se v úterý o půl druhé ráno a samozřejmě nikde nic. Žádné majáky, žádné odtahovky, žádné problémy. Dnes jsem se zeptal (místních – pozn. red.) a skutečně v pondělí kolem desáté hodiny večerní tady jezdila hodně auta s majáčky a sirénami." O 50 metrů dál v ulici Davídkova, kde sídlí dálniční policie, se podle starosty stávají různé havárie. V místě nehody ale ne.

Supersportovní vůz BMW i8, který policie převzala k testování v první polovině května, měl sloužit především na dálnicích proti silničním pirátům. Jezdil především po jižní Moravě. Jde o hybrid, vypůjčený od firmy Invelt, který umí jezdit i na elektřinu.

Policie má auto zapůjčené na šest měsíců nebo do ujetí 20 000 kilometrů, podle toho, co nastane dřív. Na dotaz, zda policisté dostanou totožný náhradní vůz nebo budou čekat na opravu poškozeného, mluvčí firmy Invelt neodpověděla.

Petr Jadrný, Hana Mazancová, Tomáš Kremr, Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme