Záchranářský vrtulník havaroval nedaleko Dobříše. Při přistávání zavadil o kovovou konstrukci

Ve Staré Huti nedaleko Dobříše na Příbramsku v sobotu před 5.00 ráno havaroval vrtulník záchranářů. Nikdo se nezranil. Stroj je značně poškozen. Nehoda se stala při přistání na místním multifunkčním hřišti, vrtulník letěl k vážně zraněnému pacientovi, na palubě byla v době nehody pouze posádka. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdily mluvčí záchranné služby středočeské Petra Effenbergerová a pražské Jana Poštová.

Dobříš (Aktualizováno: 16:09 15. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Staré Huti nedaleko Dobříše na Příbramsku v sobotu před 5.00 ráno havaroval vrtulník záchranářů. | Zdroj: Policie ČR

„Před čtvrtou hodinou ranní naše operační středisko linky 155 dostalo informaci o vážně zraněném muži, který byl sražen vlakem. Na místo byla vyslána posádka rychlé zdravotnické pomoci z Dobříše a lékař z Mníšku. O spolupráci jsme také požádali leteckou záchrannou službu z Prahy. Vrtulník bohužel při přistání havaroval. Jsem moc ráda, že posádce se nic nestalo,“ řekla serveru iROZHLAS.cz Effenbergerová.

V Náměšti nad Oslavou havaroval ve středu armádní vrtulník, je značně poškozen

Číst článek

Zraněného muže pak musela do nemocnice dopravit sanitka. „Sražený muž utrpěl ztrátové poranění v oblasti dolních končetin, vážné poranění hlavy a nacházel se v hlubokém bezvědomí. Byla u něj nutná intenzivní lékařská péče, v rámci níž mu byly zajištěny dýchací cesty a připojen na umělou plicní ventilaci. Vzhledem k okolnostem musel být poté transportován pozemní cestou a to do motolské nemocnice,“ dodala Effenbergerová.

„Pilot z dosud nezjištěných příčin zavadil vrtulí o kovovou konstrukci na fotbalovém hřišti (na multifunkčním hřišti vedle fotbalového - pozn. red.), kde přistával, a došlo k poškození vrtulníku,“ řekla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

Vrtulník podle ní pochází ze základny na letišti v pražské Ruzyni. Výše škody bude určena v následujících dnech. „Příčiny havárie jsou předmětem vyšetřování,“ dodala Kropáčová.

Ve Staré Huti mezitím pokračují odklízecí práce. Co se po pádu vrtulníku dělo, popisuje Bronislav Horáček, majitel hospody, která je hned vedle hřiště, na kterém vrtulník přistál.

„Místo aby přistál na fotbalovém hřišti, tak přistál na házenkářském hřišti. Asi metr nad zemí se zachytil, urval všechny vrtule a spadl na zem. Vrtule se rozsypaly po celém hřišti. Teď je tu autojeřáb, hasiči, kteří rozřezali ocas vrtulníku a budou ho nakládat,“ popsal Radiožurnálu Horáček.

Petr Jadrný, Barbora Kladivová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme