Přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia startují. Jednotné zadání dostane přes 87 tisíc žáků

V České republice začne ve čtvrtek druhý ročník jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory, tedy střední školy a gymnázia, které se skládají z testu z českého jazyka a matematiky. Všichni uchazeči si mohli podat přihlášku na dvě školy a k testům mohou přijít dvakrát. Z obou pokusů se potom bude započítávat lepší výsledek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve čtvrtek začínají přijímací řízení na střední školy (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Celkem letos ke zkouškám přijde přes 87 tisíc dětí. CERMAT, který testy připravuje, dostal meziročně o 5000 více přihlášek na střední školy.

„Zájem o střední školy je zhruba stejný pro čtyřleté obory, ale zvýšil se zájem o šestiletá a osmiletá gymnázia,“ potvrdil Radiožurnálu ředitel CERMATu Jiří Zíka.

Školství se řítí k přemíře testování. Maturanti by sloh psát neměli, říká senátor Růžička

Číst článek

Většina uchazečů bude zkoušku dělat na dvou školách. Termíny jsou naplánované do 17. dubna. Výsledek jednotných zkoušek musí tvořit alespoň 60 procent celkového hodnocení uchazeče.

Výjimkou jsou sportovní gymnázia, kde to je 40 procent. Minimální hranice získaných bodů pro přijetí ale není nijak centrálně stanovená. Školy můžou testy z češtiny a matematiky doplnit vlastními zkouškami, například angličtinou.

Výsledky jednotných zkoušek dostanou ředitelé škol nejpozději v pátek 27. dubna.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme