Žáci se chystají na druhé kolo přijímacích zkoušek

Pro žáky devátých tříd, kteří se nedostali v prvním kole na střední školu, teď začíná čas těžkého rozhodování. Musí si rozmyslet, na kterou školu se pokusí dostat v kole druhém. Nemají však jistotu, jestli jejich vysněné budoucí působiště druhé kolo přijímacích zkoušek vypíše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky | Foto: Stanislav Zbyněk

Řada středních škol už své třídy naplnila, a tak další přijímací řízení nechystá. Pouze několik volných míst zůstavá na gymnáziích. Naopak velké šance na přijetí mají děti hlavně na středních odborných školách.

Jednou z těch škol, které se druhé kolo chystají, je také Střední odborné učiliště technické a obchodní v Olomouci. "Přijímací řízení pro druhé kolo ukončímě 19. května podle počtu přihlášek buď přjímacím řízením nebo přijímacími zkouškami," upřesňuje ředitel učiliště Josef Zrubek.

Informace o volných místech najdou žáci i jejich rodiče na úřadech jednotlivých krajů. Tam ještě školy vypisující druhá kola postupně doplňují záznamy. "Na Odboru školství máme uveřejňovány tabulky výsledků přijímacích zkoušek v prvním kole. Z těch také vyplývá, kolik volných míst pro druhé kolo si nechávají ty které školy," říká mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje Kateřina Nohavová. Na rozdíl od prvního kola se teď žáci mohou hlásit na libovolný počet škol.

Viktorie Hošková, Markéta Hýlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme