Žáci se v novém školní roce setkají i s Romským dějepisem

Více než jeden milion 660 tisíc žáků a studentů zaplní zítra znovu školní třídy. Mezi učebnicemi, které na ně čekají jsou jak tradiční, například Český jazyk pro základní školu , tak originální, například učebnice čtení pro prvňáčky, využívající jiné metody než je ve školách běžné. K nejzajímavějším novinkám bude beze sporu patřit Romský dějepis.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtenáři se v učebnici dozvídají se o indické pravlasti Romů, jejich kočovném způsobu života, obětech války, slavných romských osobnostech a celou řadu dalších důležitých věcí. Jak říká Ludmila Kořenářová z nakladatelství Fortuna, tato učebnice je určena nejen žákům, a také nejen Romům. "Někteří mladší Romové už svojí historii neznají, takže i oni si v ní najdou informace o svém národu."

Jaké učebnice budou při výuce používat, záleží na ředitelích škol, kteří mají při jejich výběru poměrně volnou ruku. Shodují se také v tom, že kromě publikací pro některé odborné předměty středních škol, je ostatních titulů dost. Ale nejen žáci se musí učit, dokladem toho je podle Ludmily Kořenářové učebnice Internet ve škole: "Je to pro učitele, kteří začínají pracovat s Internetem, především pro střední a starší generaci, která s ním nepřišla tolik do styku." Kniha učitelům pomalými krůčky vysvětluje jak uživatelsky přistupovat k Internetu, obsahuje i odkazy na webové stránky na jednotlivé vyučovací předměty.

Vlasta Valentová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme