Žáci se v novém školní roce setkají i s Romským dějepisem

Více než jeden milion 660 tisíc žáků a studentů zaplní zítra znovu školní třídy. Mezi učebnicemi, které na ně čekají jsou jak tradiční, například Český jazyk pro základní školu , tak originální, například učebnice čtení pro prvňáčky, využívající jiné metody než je ve školách běžné. K nejzajímavějším novinkám bude beze sporu patřit Romský dějepis.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtenáři se v učebnici dozvídají se o indické pravlasti Romů, jejich kočovném způsobu života, obětech války, slavných romských osobnostech a celou řadu dalších důležitých věcí. Jak říká Ludmila Kořenářová z nakladatelství Fortuna, tato učebnice je určena nejen žákům, a také nejen Romům. "Někteří mladší Romové už svojí historii neznají, takže i oni si v ní najdou informace o svém národu."

Jaké učebnice budou při výuce používat, záleží na ředitelích škol, kteří mají při jejich výběru poměrně volnou ruku. Shodují se také v tom, že kromě publikací pro některé odborné předměty středních škol, je ostatních titulů dost. Ale nejen žáci se musí učit, dokladem toho je podle Ludmily Kořenářové učebnice Internet ve škole: "Je to pro učitele, kteří začínají pracovat s Internetem, především pro střední a starší generaci, která s ním nepřišla tolik do styku." Kniha učitelům pomalými krůčky vysvětluje jak uživatelsky přistupovat k Internetu, obsahuje i odkazy na webové stránky na jednotlivé vyučovací předměty.

Vlasta Valentová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme