Začíná cyklus jarních prázdnin

Děti z okresů Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Český Krumlov, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Pardubice, Chrudim, Pelhřimov, Olomouc, Šumperk, Opava a Jeseník mají před sebou týden volna. Žákům základních, středních a speciálních škol tak začínají jarní prázdniny. Celý cyklus týdenních prázdnin bude ukončen 15. března.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školačka | Foto: Základní škola Hluboká nad Vltavou

Jarní prázdniny jsou především ve znamení rodinné dovolené: "Pokud pomineme pobyty na našich horách, pak jsou to hory v sousedních zemích, nejvíce v Rakousku a potom velký prodej zaznamenávají i Kanárské ostrovy," říká k nejčastějším cílům letošních prázdnin šéf Asociace cestovních kanceláří Michal Šeba. Jarní prázdniny jsou tradičně rozvrženy do 5 týdnů. Děti si je tak mohou užívat až do 15. března. "Domnívám se, že ty jarní prázdiny budou nadále vrcholem sezóny. Velikonoce tím, že jsou svátky pohyblivé, jsou pro cestovní ruch velmi nestálé."

Vedle rodinných dovolených jsou v oblibě také nejrůznější dětské tábory. Podle starosty Junáků Jiřího Navrátila na nich ani zdaleka nejde jen o lyže. "Starší dokonce i teď táboří v týpí, ale to je ojedinělý jev, to jsou staří zkušení táborníci." Junáci se také postarají o ty, kteří o prázdninách nikam nejedou. Snaží se pro ně organizovat speciální schlzky a nejrůznější výlety.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme