Začíná demolice České boudy na Sněžce

Demolici nejvýše položené stavby v republice České boudy zahajují na vrcholu Sněžky. Zcela zchátralý objekt přešel z majetku městského úřadu v Peci pod Sněžkou do vlastnictví Správy Krkonošského národního parku a jeho likvidace přijde zhruba na tři milióny korun. Českou boudu na vrcholu Sněžky nahradí v dohledné době objekt nové poštovny, o jeho podobě ale zatím není definitivně rozhodnuto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžka | Foto: Blanka Černá

Zcela zchátralý objekt přešel z majetku městského úřadu v Peci pod Sněžkou do vlastnictví Správy Krkonošského národního parku a jeho likvidace přijde zhruba na tři milióny korun. Čím firma začíná, popsal mluvčí Správy parku Radek Drahný. "Staveniště bude vyhrazeno, oploceno a začnou první práce na demolici interiéru. Nejprve je třeba připravit velkoobsahové zásobníky, které budou později vrtulníkem transportovány do údolí. Stavební firma odhaduje zhruba 6 týdnů intenzivní práce 20 pracovníků."

Českou boudu na vrcholu Sněžky nahradí v dohledné době objekt nové poštovny, o jeho podobě ale zatím není definitivně rozhodnuto.

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme