Začíná festival Prix Bohemia Radio, letos s mottem Svátek slova

V Poděbradech začíná největší středoevropský rozhlasový festival - Prix Bohemnia radio 2009. Na přehlídce se představí to nejlepší zejména z českého a slovenského rozhlasového éteru. V porotách festivalu bude například Yvonne Přenosilová, Václav Moravec, Jefim Fištejjn nebo herec Alfréd Strejček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vše je připraveno - festival může být zahájen | Foto: Martin Kutil

Mezinárodní soutěžní přehlídku rozhlasové tvorby letos hostí Poděbrady od 6. do 8. října. Vzhledem ke společné rozhlasové minulosti Čechů a Slováků je tento 26. ročník chápán právě česko-slovensky, a tak má každá kategorie také své slovenské porotce, pořady ze Slovenské republiky bylo možné přihlašovat i do národních kategorií.

V podtitulku festivalu je napsáno, že letos slavíme svátek slova. " A to proto, že považujeme slovo v rozhlasovém vysílání za velice důležité. Nejen slovo napsané, ale zejména slovo vyřčené," řekl Radiožurnálu ředitel festivalu Miroslav Dittrich.

Soutěží se ve čtyřech kategoriích

Letos se bude soutěžit ve čtyřech kategoriích. "Jednak to bude populárně naučný pořad, dále je to kategorie Rozhlasová hra, pořad s tématikou Evropské unie a dokument reflektující události spojené s letopočty končícími osmičkou nebo devítkou," přiblížil Dittrich.

Pro návštěvníky Poděbrad je připravený i bohatý doprovodný program. Ředitel festivalu připomněl například projekt - Rozhlasová hra živě, při kterém se pouští veřejnosti některá rozhlasová hra.

"Dnes to bude o tom, jak se točí Pipi dlouhá punčocha. Při předvádění pohádky bude přítomna také herečka Milena Steinmaslová a naši režiséři ozvučení pořadů, kteří ukáží, jak se dělají různé zvuky a ruchy v rozhlasovém vysílání," uvedl Dittrich.

Katarína Brezovská, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme