Začíná fungovat informační linka o summitu NATO

Od dnešního dne fungují telefonní linky pražského magistrátu o listopadovém summitu NATO. Lidé mohou volat na čísla 236003350-65 nebo později na bezplatnou linku 800879800. 21. a 22. listopadu budou v Praze platit mimořádná bezpečnostní opatření. Do metropole by mělo přijet 46 hlav států či vrcholných představitelů 19 členských zemí NATO a států zapojených do programu Partnerství pro mír. Očekávají se také masivní demonstrace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Summit v Praze

Policisté se domnívají, že situace by měla být podobná jako před dvěma lety při zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Tehdy v ulicích hlavního města protestovalo na 10 tisíc lidí. Některé odhady hovoří ale o tom, že by tentokrát mohl přijet i dvojnásobný počet demonstrantů. Praha se bude v podstatě podobat nedobytné pevnosti. V ulicích bude přes 11 tisíc policistů. Zpřísněný režim se chystá také na hranicích a na příjezdových cestách do hlavního města. Omezen by měl být také letový provoz nad naším územím. Prahu čekají také dopravní a další omezení.

Bezplatná linka k listopadovému summitu zatím v provozu není. Magistrát čeká na souhlas Českého telekomunikačního úřadu.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme