Začíná letní sezóna a s ní i nápor turistů všude

V autokempech a na koupalištích začíná letní sezóna. Provozovatelé rekreačních středisek ale nápor turistů očekávají až příští týden. Poslední červnové dny věnují přípravě svých areálů pro rekreanty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koupaliště | Foto: ofic.stránky Mělník | Zdroj: AFP

V těchto dnech začíná i houbařská sezóna. Lidé nyní v lesích najdou třeba lišky obecné nebo holubinky. Více informací řekl Radiožurnálu jednatel České mykologické společnosti Miroslav Smotlacha. "V minulých týdnech poměrně dost rostly houby, pršelo. Teďka bohužel už mám zprávy, že už je to trochu horší, ale samozřejmě když bude někdo trpělivě hledat, tak najde. Nebudou to plné košíky, ale budou to určitě jedlé houby. Rostou tedy hřibovité houby, to znamená pravé hřiby, hřiby hnědé, kozáky, křemenáče i klouzky."

Nastartuje o víkendu i letní plavební sezóna na Orlické přehradě. Jak Radiožurnálu řekl Pavel Šofr ze společnosti Kvarter, ceny jízdného osobní lodní dopravou zůstanou stejné. "Snažili jsme se udělat všechno možné pro to, abychom nemuseli zdražovat, takže ceny držíme už třetí rok stejné."

Markéta Kaclová, Luboš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme