Začíná odstraňování billboardů. Ředitelství silnic a dálnic zlikviduje 14 nelegálních ploch u D1

Ministerstvo dopravy nařídilo odstranění prvních nelegálních billboardů. Týká se to těch poutačů, které stále stojí v ochranném pásmu do 250 metrů od dálnice nebo 50 metrů od silnic první třídy. Ředitelství silnic a dálnic proto v pondělí začalo s likvidací prvních 14 nelegálních ploch na dálnici D1.

Praha (Aktualizováno: 11:36 9. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reklamní poutače v takzvaném ochranném pásmu dálnic a silnic 1. třídy nesmí být už od 1. září. Proto musí pryč.

„Ředitelství silnic a dálnic obdrželo od ministerstva dopravy první rozhodnutí o tom, že máme začít likvidovat nezákonnou dopravu,“ řekl Radiožurnálu mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

17 zaprodanců bigboardů. Kampaň ukazuje na senátory, kteří se postavili za billboardy u silnic

Číst článek

Reklamní poutače likvidují v pondělí dopoledne kolem dálnice D1 na Vysočině a ve středních Čechách. Silničářům podle reportéra Radiožurnálu, který sledoval odstraňování na místě, trvalo odstranění billboardu asi hodinu. Náklady se pohybují v desetitisících korun.

Nelegální reklamní plochy u silnic 1. třídy řeší Správy a údržby silnic jednotlivých krajů. Například na Pardubicku obesílají vlastníky takových poutačů.

„Postupně obesíláme vlastníky reklamních zařízení na základě výzev k odstranění nepovolených reklamních zařízení. Oni uposlechli těch výzev a dochází k postupnému odstraňování. Jsou povinni to do pěti pracovních dnů odstranit,“ dodává Roman Kyncl z odboru dopravy Pardubického kraje.

Ředitelství silnic a dálnic napočítalo kolem dálnic a silnic 1. třídy na tři tisíce nelegálních reklamních ploch. Postupně je odstraní všechny a náklady potom bude vymáhat po vlastnících. Část provozovatelů už oznámila, že billboardy likvidovat nebude.

Honza Pastor, Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme