Začíná ráj kinomaniaků Febiofest

Od čtvrtka můžete v některých českých a slovenských městech vidět filmy, televizní pořady a videoprojekce z přehlídky - Febiofest. Zahájí ho večer v Praze americký film Ti druzí s Nicole Kidmanovou v hlavní roli. Filmy se budou promítat v 11 českých a 8 slovenských městech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Febiofest 2002

Čím je festival výjimečný, řekla Radiožurnálu filmová a televizní publicistka z Mladé fronty Dnes Mirka Spáčilová. "Podle mne má jednu velikou výhodou, protože nabízí všechno pro nejrůznější menšiny, není to festival, kde se počítá s masovým divákem v tom smyslu, že všichni půjdou na jedno a totéž. Ale počítá s tím, že spousta menších komunit si najde ten svůj film. Já si myslím, že v té šíři nabídky je ta jeho výjimečnost."

Filmy se budou promítat v 11 českých a 8 slovenských městech. Spáčilová řekla Radiožurnálu, že v posledních letech Febiofest neustále rostl a nečeká, že by festival čekalo ještě další rozšíření. "Myslím, že to ukáže především ta divácká odezva. Pořadatelé vzhledem k té finanční krizi letošního roku uvažují o tom, že příště už pouze Praha a Brno pokud se nic nezmění. Já si myslím, že ty regiony musí samy ukázat, jestli o ten festival zájem mají nebo ne."

Přehrát

00:00 / 00:00

Mirka Spáčilová o budoucnosti Febiofestu

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme