Začíná stavba dálničního obchvatu Plzně

Dopoledne ministr dopravy Jaromír Schling a ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit oficiálně odstartovali stavbu části dálničního obchvatu Plzně v úseku Sulkov-Útušice. Trasa obchvatu města zatím není jasná. Rozhodne o ní až verdikt Vrchního soudu, který zkoumá dvě žaloby Sdružení vlastníků pozemků na vrchu Val a ekologické organizace Děti Země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český rozhlas 1 - Radiožurnál se zeptal primátora Plzně Jiřího Schnebergera, zda má vůbec smysl stavbu zahajovat před verdiktem soudu, který rozhodne 28. března. Podle něj je možné stavbu zahájit, protože na jednu třetinu trasy se žaloby nevztahují.

Jak řekl Českému rozhlasu náměstek plzeňského primátora Petr Otásek, z celkové délky trasy 20, 5 km je platné stavební povolení pro 8,5 km, což je 40 procent.

Výstavbu slavnostně zahájil ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit. Poslanecká sněmovna prohlásila stavbu dálničního obchvatu za veřejný zájem. V čem toto rozhodnutí poslanců stavbě dálnice pomůže, řekl Českému rozhlasu 1 Radiožurnálu primátor Plzně Jiří Schneberger. Pokud by prý Vrchní soud žalobám nevyhověl, výstavba dálnice by se podstatně zkrátila.

Bezkonfliktní čast úseku by měla být nákladem 2,5 miliardy korun dostavěna ve 3. kvartálu roku 2003. Slavnosti se účastnil i ministr dopravy Jaromír Schling, který ve svém projevu řekl, že sociálnědemokratická vláda má dlouhodobou koncepci ve výstavbě dálnic a doplnil, že je třeba zadlužit i budoucí generace, protože i ony budou používat dálnice, které se nyní vybudují.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme