Začíná třináctý ročník konference Forum 2000

Pod záštitou bývalého prezidenta Václava Havla začíná v pražském paláci Žofín 13. ročník konference Forum 2000. Jejím letošním tématem je: Demokracie a svoboda v multipolárním světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Forum 2000 (logo) | Foto: Forum 2000

Konference Fórum 2000 vznikla v roce 1997 a pořádá setkání nejrůznějších osobností z celého světa. Třináctý ročník se tentokrát zaměří na dvacet let od pádu železné opony a zánik bipolárního světa v roce 1989.

Zahajovací ceremoniál se uskutečnil v neděli večer v prostorách "Pražské křižovatky", odsvěceného kostela sv. Anny na Starém Městě. Slavnostního zahájení se ujali zakladatelé konference - bývalý prezident Václav Havel a japonský filantrop Yohei Sasakawa, který v projevu vyzdvihl letošní dvacáté výroční sametové revoluce, vedené právě Václavem Havlem.

Dnes pokračuje konference v prostorách pražského paláce Žofín, Goethe Institutu, v Laterně Magice a na dalších místech Prahy. Vystoupí na ní kolem 50 významných delegátů z celého světa - předních světových myslitelů, osobností ze světa politiky a obchodu.

Rozhovory na Rádiu Česko

Budou debatovat o proměnách demokracie od konce studené války, o současném chápání lidských práv, o nástrojích mezinárodního vlivu, ekonomické krizi či hodnotových posunech v kapitalizmu.

Účast přislíbili například izraelský ministr obrany Ehud Barak, ekonom Jan Švejnar či ruský ekonom a politik Jegor Gajdar.

Mediálním partnerem konference Forum 2000 je již tradičně Rádio Česko, které ve svém vysílání nabídne rozhovory se zajímavými hosty akce.

Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme