Začínají zápisy dětí do základních škol

Dnes začínají zápisy dětí do prvních tříd základních škol, potrvají do 15. února. K zápisům by mělo přijít opět méně dětí než předchozí rok. Do prvních tříd by jich mělo v září nastoupit kolem 90.000. Rodiče mohou pro své dítě vybrat jakoukoli školu - obecní, soukromou, církevní, v místě bydliště i mimo ně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školní třída | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

O některé školy je mimořádný zájem. Rodiče budoucích ostravských prvňáčků rozladilo nové nařízení některých městských obvodů na dodržování spádových oblastí při zápisu dětí do prvních tříd. Školy podle něj musejí při zápisech dávat přednost dětem z nejbližšího okolí.

A tak v v Ostravě trávilo dnešní mrazivou noc šest desítek rodičů před základní školou Porubská. Škola se specializuje na výuku cizích jazyků a navštěvují ji děti ze všech částí Ostravy.

Rodiče věděli, že kdyby přišli až ráno, už by pro jejich děti nemuselo být ve škole místo. Rodiče budoucích školáků proto mají za sebou skutečně probdělou noc. Někteří si do fronty stoupli už v neděli v osm hodin večer. Rychle přibývali další. Přes noc se střídali všichni dospěli členové rodiny. V šest hodin ráno se dveře školy otevřely, ředitelka si zapsala jejich jména a poslala je domů, aby se mohli dostavit s dětmi k normálnímu zápisu, který začal v osm hodin.

Zápisy do škol končí 15. února.

Milan Kopp, Jana Bohušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme