Zadávání veřejných zakázek na Zlínsku se zatím nemění

Způsob zadávání veřejných zakázek na Zlínsku se zatím nezmění. Zastupitelé kraje totiž neschválili návrh nezávislého radního Jiřího Severina na zajištění průhlednosti a větší veřejné kontroly hospodaření kraje. Proti se postavila část unionistů a členů ODS a většina sociálních demokratů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlín | Foto: Zlínský kraj

Materiál, který měl přispět k boji proti korupci na úřadech zmínění zastupitelé nepustili ani do projednávání. Krajský radní a předseda klubu křesťanských demokratů Vojtěch Jurčík potvrdil, že návrh neměl faktické chyby a výhrady oponentů nebyly nijak konkrétní. "Materiál není dokonale připravený, je třeba o něm diskutovat a taková navyklá klišé. Jsem z toho překvapen, protože jsem předpokládal, že to je materiál, který by asi průřezově měli podpořit všichni bez ohledu na politickou příslušnost."

Předkladatel Jiří Severin upřesňuje: "Mně jde o to, aby tam nebyli pořád jedni a titiž, aby to nevzbuzovalo různá podezření."

Markéta Kaclová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme