Zadávání veřejných zakázek na Zlínsku se zatím nemění

Způsob zadávání veřejných zakázek na Zlínsku se zatím nezmění. Zastupitelé kraje totiž neschválili návrh nezávislého radního Jiřího Severina na zajištění průhlednosti a větší veřejné kontroly hospodaření kraje. Proti se postavila část unionistů a členů ODS a většina sociálních demokratů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlín | Foto: Zlínský kraj

Materiál, který měl přispět k boji proti korupci na úřadech zmínění zastupitelé nepustili ani do projednávání. Krajský radní a předseda klubu křesťanských demokratů Vojtěch Jurčík potvrdil, že návrh neměl faktické chyby a výhrady oponentů nebyly nijak konkrétní. "Materiál není dokonale připravený, je třeba o něm diskutovat a taková navyklá klišé. Jsem z toho překvapen, protože jsem předpokládal, že to je materiál, který by asi průřezově měli podpořit všichni bez ohledu na politickou příslušnost."

Předkladatel Jiří Severin upřesňuje: "Mně jde o to, aby tam nebyli pořád jedni a titiž, aby to nevzbuzovalo různá podezření."

Markéta Kaclová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme