Zadeh i státní zástupce podali stížnost proti rozhodnutí soudu o propuštění podnikatele na svobodu

Krajský soud bude řešit stížnosti podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha obžalovaného z daňových úniků a státního zástupce proti usnesení, kterým ho městský soud propustil na svobodu a vyslovil dohled probačního úředníka, řekla mluvčí městského soudu Petra Hovorková. Zadeh proto stále zůstává ve vazbě.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Shahram Abdullah Zadeh

Shahram Abdullah Zadeh | Zdroj: ČTK

„Ve věci pana Zadeha bylo usnesením rozhodnuto tak, že nad obviněným byl vysloven dohled probačního úředníka a bylo rozhodnuto o propuštění obviněného z vazby na svobodu. Usnesení již bylo účastníkům rozesláno a doručeno," uvedla Hovorková.

O propuštění Íránce s českým občanstvím z vazby rozhodl soud nepravomocně v první polovině dubna, po doručení usnesení mohly proti němu strany podat stížnost. Podrobnosti o podmínkách propuštění známy nebyly.

„Proti tomuto usnesení byla jak obviněným, tak státním zástupcem podána stížnost, o které bude rozhodovat Krajský soud v Brně. Toto usnesení tak není pravomocné. Vzhledem ke stádiu řízení nemohu věc více komentovat," uvedla Hovorková.

Soud rozhodl o propuštění Zadeha na svobodu. Ve vazbě ale zatím zůstane

Číst článek

Podnikatel je za mřížemi ze všech třech vazebních důvodů: útěkového, koluzního i předstižného. Zadeh se před soudem zpovídá z miliardových daňových úniků. Daňovými úniky se zabývá Krajský soud v Brně. Kromě Zadeha v kauze figuruje 14 lidí. Podle obžaloby šidili stát při dovozu pohonných hmot. Celkovou škodu vyčíslili vyšetřovatelé na 2,5 miliardy korun.

Kvůli daňové kauze strávil Zadeh ve vazbě 22 měsíců. Pak se dostal na svobodu díky kauci 150 milionů korun. Loni v prosinci jej ale brněnský městský soud poslal opět do vazby kvůli podezření z ovlivňování svědka. Spolu s ním policie obvinila dalších pět lidí. Zadeh vinu popírá. Tvrdí, že kauza má jen vytvořit u veřejnosti iluzi boje proti daňovým únikům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme