Žádná výpověď, ani finanční postih. Kauza brněnského průvodce končí výzvou k lepší komunikaci

Kauza turistického průvodce Brnem, jehož závěrečná část urazila okolní města, neskončí personálními změnami ani finančním postihem ve vydavatelské organizaci Turistické informační centrum města Brna (TIC), řekl primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Ředitelce Janě Janulíkové však předá dopis s oznámením, že v budoucnu očekává u tak klíčových věcí lepší komunikaci.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turistický průvodce To je Brno

Turistický průvodce To je Brno | Foto: Turistické informační centrum města Brna

Průvodce byl kritický k některým obcím, jejich starostové si stěžovali. Vedení Brna i zastupitelstvo se od sporných výroků v knize distancovalo, zastupitelstvo navrhlo vyvodit vůči Janulíkové opatření.

'Dýchne na vás nicota, deprese a prázdnota.' Turistický průvodce uráží města na jihu Moravy

Číst článek

Zastupitelé podobu opatření nespecifikovali a odvolání ředitelky nepožadovali, přestože o něm na dubnovém zastupitelstvu mluvil bývalý primátor Roman Onderka (ČSSD).

„Připravil jsem text dopisu, který paní ředitelce předám. Jeho stručný obsah je důrazné sdělení, že do budoucna čekáme u tak klíčových projektů lepší komunikaci s vedením města. K žádným finančním postihům jsme nesáhli," uvedl Vokřál. Podle něj je Janulíková dobrou manažerkou, která turistické centrum posunula dopředu.

O Brnu jsem napsal už i ostřejší texty, reakce je zbytečná, říká autor kritizovaného průvodce

Číst článek

Podle Janulíkové je průvodce výbornou publikací. Přesto ale už dříve připustila, že sporná část knihy není vyvážená, a omluvila se všem, které urazila. Kromě toho dalo Brno možnost dotčeným obcím vyjádřit se v dotisku publikace. „Chceme pokračovat ve způsobu ironie a nadsázky, ale směrem k městu. Nechceme nikoho urážet a navážet se do něj," uvedla Janulíková.

Kontroverzi vyvolalo několik vět, které v závěru publikace popisovaly například Kuřim, Rousínov, Moravský Krumlov nebo Blansko. Kuřim je zmiňována jako specifická variace pracovního tábora, jejíž dominantou je silniční průtah, v Blansku na návštěvníka podle textu dýchne nicota, deprese a prázdnota, dominantou Rousínova je podle průvodce továrna na výrobu hracích automatů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme