Žádnou podporu pro vznikající vládu nemám, přiznal Rusnok. Přesto věří, že důvěru získá

Premiér Jiří Rusnok přiznal, že pro svůj vznikající kabinet zatím nemá žádnou vyjednanou podporu. O důvěru se vláda bude ucházet před poslanci. Jak odcházející koalice, tak opozice, ale už dřív řekly, že úřednický kabinet nepodpoří. Rusnok i tak v České televizi zopakoval, že v úspěch stále věří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Rusnok byl 25. června na Pražském hradě prezidentem Milošem Zemanem jmenován premiérem | Foto: Filip Jandourek

„Nevím, proč bychom nemohli získat důvěru. Kdybych říkal, že nezískáme důvěru, tak bych tam ani nemusel sedět. Budu dělat všechno pro to, abychom ji získali od těch, kteří budou ochotni tuto vládu podpořit. Zatím nikdo takový není. Ještě jsme ani nesestavili vládu,“ řekl Rusnok.

Rusnok však odmítl spekulace o tom, že by mu prezident Miloš Zeman dopředu slíbil i druhý pokus o sestavení vlády. „O ničem takovém nevím, že by se něco takového plánovalo. Nevím, kde to Martin Pecina vzal. Já jsem dostal od prezidenta jasné pověření, že mám sestavit vládu a pokusit se získat důvěru ve sněmovně. Co bude dál, o tom jsme s prezidentem nemluvili,“ tvrdí premiér.

Pokud by nová vláda získala důvěru sněmovny, nechce Rusnok měnit plány odcházejícího ministra financí na státní rozpočet. Ten by tak ani pod novým vedením resortu neměl překročit deficit 105 miliard korun, tedy 2,9 procent HDP. Nového šéfa pro ministerstvo financí ale zatím nenašel.

Jiří Rusnok

Martin Karlík, Mirko Kašpar, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme