Zahájení karlovarského festivalu málem překazil zloděj

Ještě než Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech začal, už se v zákulisí Velkého sálu Thermalu objevil zloděj. Přes noc totiž na pódiu zůstaly miniaturní kulisy a rekvizity, které hrají v zahajovací show.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hotel Thermal v Karlových Varech | Zdroj: ČTK

Režisér zahajovacího ceremoniálu Michal Caban namísto velkolepých show pro festivalové hosty připravil krátký akční příběh, přímo snímaný kamerou na plátno Velkého sálu hotelu Thermal. Lidé v něm hrají s rekvizitami, většinou dětskými hračkami, v měřítku 1:43 - protože 43. ročník se právě zahajuje.

O to větší bylo Cabanovo překvapení, když dnes ráno zjistil, že některé věci kdosi ukradl. "Já jsem v noci odcházel poslední, předal jsem to tady ochrance, a když jsme ráno přišli, tak mi chyběly čtyři vysílačky, tři nabíječky, asi šest velkých angličáků, mezi tím hlavní role Lamborghini. Teď zjišťuji, že se mi musel hrabat i v kufírku a vybral mi tam i světýlka, která mám na scénáře, abych na ně při akci viděl," popsal řádění zloděje Caban.

Některé z ukradených rekvizit se členům štábu podařilo dokoupit, některé scény museli upravit, takže zahajovací ceremoniál ohrožen není. Cabanovi ale zloděj hlavně zkazil náladu. "Považuji to za mimořádný hyenismus, když někdo vezme něco, o čem ví, že to dneska večer potřebujeme," podotkl režisér.

Jolka Krásná, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme