Zahlazoval dopravní přestupky. Exšéf brněnských strážníků Přikryl je po třetině trestu na svobodě

Břeclavský okresní soud v úterý propustil bývalého šéfa brněnských strážníků Jaroslava Přikryla na svobodu. Z vězení se dostal po vykonání třetiny trestu. Přikrylovo propuštění potvrdil Radiožurnálu břeclavský soud.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Přikryl | Foto: Fotobanka Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

V břeclavské věznici si Jaroslav Přikryl odpykával osmnáctiměsíční trest za zahlazování dopravních přestupků svým známým a za neoprávněné zasahování do databáze městské policie. Po několika odkladech nastoupil k výkonu trestu loni v říjnu.

Rozhodnutí o propuštění potvrdila Radiožurnálu pracovnice soudu Lenka Konečná. Důvody nekomentovala. „Dnes u zdejšího soudu proběhlo zasedání, kde se rozhodlo o podmínečném propuštění pana Jaroslava Přikryla. Pokud se účastníci vzdají práva stížnosti, tak usnesení je bez odůvodnění. Byl propuštěn z výkonu trestu," uvedla.

Okresní státní zástupce Jiří Zemek Radiožurnálu řekl, že nebyl důvod Přikrylovu žádost zamítnout. Přišla po vykonání třetiny trestu, což zákon umožňuje. Ve vězení se Přikryl prý choval vzorně a i v úterý u soudu opakoval, že činu lituje. Stále bude ve zkušební době 2,5 roku.

'Musí sekat latinu'

„Pan odsouzený si podal žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu a soud potom musel posoudit, zda jsou splněny zákonné podmínky. A protože v případě pana odsouzeného byly splněny veškeré zákonné podmínky, tak jsem sám navrhoval, aby soud jeho žádosti vyhověl a pana odsouzeného propustil z výkonu trestu," zdůvodnil okresní státní zástupce Jiří Zemek rozhodnutí. 

„Pan odsouzený u soudu dnes vystupoval velmi pokorně. Uvedl, že má náhled na svou trestnou činnost. Že toho, co se stalo, lituje, a já jsem mu věřil, že jeho lítost skutečně není předstíraná. A že se v budoucnosti žádné další trestné činnosti nedopustí. I to je podmínkou, aby na svobodě zůstal. Protože soud, když ho propustil podmíněně z výkonu trestu, tak mu stanovil zkušební dobu v trvání dvou a půl let. Po tu dobu musí takzvaně sekat latinu," dodal.

Alžběta Nečasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme