Zahradil v Radiožurnálu: TOP 09 ať kandiduje samostatně

Exministr financí Miroslav Kalousek by měl se svou nově založenou stranou TOP 09 kandidovat v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny samostatně - ne na společné kandidátce s občanskými demokraty. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl europoslanec za ODS Jan Zahradil. Podle něj by s tím občanští demokraté nesouhlasili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Zahradil | Foto: Petra Čechová

"My už jsme jednu takovouhle fúzi zažili, bylo to kdysi se stranou KDS v devadesátých letech, nic nám to vlastně nepřineslo. Já si myslím, že pokud tady vznikne nějaká nová strana, tak by spíš měla zkusit kandidovat individuálně, jako sama o sobě. Já myslím, že by to vneslo do řad ODS velkou nespokojenost a že by to té kampani nepomohlo," řekl Zahradil Radiožurnálu.

Novou stranu představí její zakladatel Miroslav Kalousek ve čtvrtek. Bývalý předseda KDU-ČSL tuto stranu opouští, svůj odchod spolu s ním už oznámili i poslanci Jan Husák a Ladislav Šustr. TOP 09 zatím žádné členy nezaregistrovala, podle Kalouska to chce udělat koncem týdne.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

K tématu si můžete také přečíst:
Kalousek ve čtvrtek představí svou novou stranu TOP 09
KDU-ČSL opouštějí konzervativní členové
Exministr financí Miroslav Kalousek oznámil odchod z KDU-ČSL
Proč chce být Kalousek TOP
Exministr financí Kalousek vážně uvažuje o založení nové strany TOP 09
EXKLUZIVNĚ: Název nové Kalouskovy strany: TOP 09
Kalousek pro Rádio Česko: V KDU-ČSL se už nijak angažovat nebudu

Helena Šulcová, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme