Poslanci vyčlenili 12 milionů na své zahraniční cesty. Zda se uskuteční, bude záležet na vývoji pandemie

Poslanci by letos měli podniknout cesty do Japonska, Jižní Korey nebo Kanady. Organizační výbor Poslanecké sněmovny počítá se dvěma desítkami cest a rozpočtem zhruba 12 milionů korun. Ve většině případů to budou cesty, které se loni kvůli epidemii koronaviru neuskutečnily. A na vývoji pandemie bude jejich uskutečnění záviset i tento rok.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Vojtěcha Pikala (Piráti) je možné, že se letos řada schválených cest kvůli koronaviru neuskuteční | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Z mimoevropských zemí by poslanci měli zamířit také do Izraele nebo Kazachstánu. Většina cest je ale naplánována po Evropě, uvedl místopředseda sněmovny Vojtěch Filip (KSČM).

„V rámci Evropy ty priority jsou dány na Balkán, protože tam směřují některé naše povinnosti, ať už jde o ochranu vnější schengenské hranice nebo jednání se státy, které mají zájem o přijetí do Evropské unie,“ sdělil Radiožurnálu.

Podle Vojtěcha Pikala (Piráti) je ale možné, že se ani letos řada schválených cest neuskuteční.

„Teď se bude jednotlivě řešit, jestli se to realizuje, nebo nerealizuje v závislosti na epidemické situaci u nás, v přijímací zemi a podobně,“ komentoval místopředseda strany.

Kromě klasických cest výborů mají poslanci v plánu i výjezdy na zasedání Rady Evropy nebo NATO.

Zdeňka Trachtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme